Paul v roce 1980 - vězení v Japonsku a Johnova smrt

4. května 2009 v 22:15 | Alice B. |  zajímavosti a drby


Paul v roce 1980
(z klipu Waterfalls)

prostě k zulíbání...
;-)

V roce 1980 byl Paul zatčen v Japonsku poté, co v jeho zavazadlech byla objevena marihuana. Japonsko bylo tehdy jednou ze zastávek na jeho turné, měl zde vystoupit a davy japonských fanoušků na něj už čekaly... Hrozil mu tehdy dlouholetý trest, jak bývá v Japonsku (a v Asii vůbec) v těchto případech obvyklé, ale nakonec ve vězení strávil jen 8 dní. Mezitím se po celém světě zvedla vlna nesouhlasu s jeho uvězněním a vznikla kampaň "Osvoboďte Paula".
Svého činu nikdy nelitoval, jen uznal, že udělal hloupost.
Objevily se také fámy, že za tímto zatčením byl zásah Yoko Ono, pro to však nejsou žádné důkazy.

Zde je krátké video celé události jako souhrn:
*******************************************************

Ještě v témže roce ho však postihlo další neštěstí, a to tragická smrt jeho parťáka z Beatles Johna Lennona. První reakce byly značně zmatené. V prvním rozhovoru s novináři, kteří ho zastihli před studiem v Oxford Street v Londýně, kde právě nahrával, a chtěli znát jeho reakci na to, co se stalo, řekl, že se vše dozvěděl ráno z televize. Bylo na něm jasně vidět, jak je nervózní... A tehdy také pronesl na adresu jednoho z novinářů tu "památnou" větu, kterou mu později často vyčítali jako pustý cynismus: "Je to otrava, člověče..."
Jeho rodina však později svěřila, že doma u televize plakal.
Poslední setkání s Johnem se uskutečnilo v roce 1976 v New Yorku, kde byl Paul právě na turné. Neexistuje mnoho podložených zpráv, jak ten společný čas spolu strávili a o čem se bavili, na základě dohadů a fantazie scénáristů však později vznikl film o této události "My dva".

První reakce Paula na Johnovu smrt před novináři:


Netuším, kdo pořídil tento záznam, ale je tak smutný, že aspoň já se na něj ani pořádně nemůžu dívat abych nebrečela taky...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama