Wings a Paulovy osudy v 70. letech

5. května 2009 v 0:26 | Alice B. |  zajímavosti a drby
Přestože následující fotky Paula a jeho rodiny působí téměř idylicky, 70. léta pro ně rozhodně bez problémů nebyla. Kromě několika konfliktů se zákonem kvůli pěstování či držení marihuany, a to jak doma v Británii, tak v USA (kde byla Linda dokonce na několik hodin zatčená v policejní cele), zažili Paul a Linda také téměř hororovou cestu do Lagosu v Nigérii, kde natáčeli album "Band On The Run" (v roce 1973). Při tomto pobytu byli nejprve šokováni bídou a špínou všudypřítomnou v v této africké zemi, později pak při nahrávání dostal Paul (snad) astmatický záchvat, který však byl vážný. Později lékaři jako jeho příčinu určili Paulovo silné kouření.
Při tomtéž pobytu však byl, tentokrát i s Lindou, ještě jednou blízko smrti. Při cestování byli přepadeni skupinou afrických lupičů, kteří aniž by věděli, o koho se jedná, nebo je to nezajímalo, měli zájem o jejich techniku, peníze a šperky, prostě všechno cenné. Loupežné vraždy tady bývají běžnou praxí a největší zájem lupiči vždy jevili o zámožně vyhlížející cizince za Západu. Linda prý zoufale křičela, že "to je Paul a Beatles", ale uplatila jejich zájem až tím, že jim odevzdala jejich kamery a další cenné věci... Přesto všechno však výsledné album "Band On The Run" bylo nečekaně úspěšné.

Dále měl Paul v 70. letech četné problémy se členy svojí skupiny Wings, které vícekrát vystřídal. Konflikty byly na denním pořádku, stejně tak jako užívání alkoholu a drog. Mnozí jeho spoluhráči jeho i Lindu dříve či později začali nenávidět kvůli jejich údajné panovačnosti. Paulovým nejvěrnějším parťákem zůstával Denny Laine, jehož žena Jo Jo byla zdrojem mnoha problémů a také se prý snažila Paula, coby jeho dávná fanynka, opakovaně svádět.
Snad nejhorším incidentem však byl pokus jejich problémového spoluhráče Jimmyho McCullocha, závislého na heroinu, o zastřelení Paula, Lindy a jejich nenarozeného dítěte (syna Jamese) v roce 1977. Kolem celé události vládne dodnes mnoho nejasností a dohadů, s nejvyšší pravděpodobností se však emocionálně labilní McCulloch nesmířil se svým propuštěním ze skupiny a jednou v noci se pokusil se střelnou zbraní dostat do ložnice Paula a Lindy v jejich domě, na poslední chvíli však ztratil odvahu a vzdal to...

Po vydání písně "Give Ireland Back To The Irish" v roce 1972 si také Paul získal spoustu dalších nepřátel v Británii i v Severním Irsku, mnohé rozhlasové stanice tuhle píseň ihned zařadily na seznam zakázaných. Přestože se jí Paul snažil Irů zastat, způsobil více problémů než užitku tím, že "šťouchl do vosího hnízda" věčných konfliktů s opakujícím se násilím mezi Iry a Británií.
fotografie z obalu alba Wild LifePaul a jejich prvorozená dcera Mary
s nevlastní dcerou z Lindina prvního manželství, Heather

V 70. letech cestoval Paul spolu s Lindou a jejich malými dětmi jako kočovník v karavanu po Británii a vystupoval na mnoha místech. Jeho záměrem bylo právě to, aby jeho koncerty byly co nejmenší a aby budily co nejméně mediální pozornost.
Linda byla v tomto obdivuhodná manželka; snad na mi měly vliv její předchozí známosti s rockovými hvězdami, takže byla dost nekonvenční, že dokázala při životě v karavanu zvládat malé děti zároveň s vystupováním na koncertech...


foto s koalou z návštěvy Austrálie během turné Wings

dva potulní muzikanti...Paul a Linda na motorce:

Paul a malá Mary:
Nejslavnější a nejúspěšnější Paulova píseň ze 70. let, "Mull Of Kintyre":
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama