Srpen 2009

Beatles: karikatury a koláže

31. srpna 2009 v 23:00 | Alice B. |  Beatles

Karikatury:Koláže:


Revivaly - koláž:


Sedm nejtajemnějších konspiračních teorií o živých zesnulých

31. srpna 2009 v 21:58 | Alice B. |  co nejde zařadit jinam

V posledních několika desítkách let mnohokrát ožily konspirační teorie tvrdící, že některé celebrity ve skutečnosti nezemřely, ale změnily si identitu a žily dále. Posledním takovým případem je úmrtí Michaela Jacksona a následné video rozdmýchávající spekulace, že jeho smrt byla jen fingovaná. V historii však již existovalo mnoho podobných teorií a nikdy se nepotvrdily.

1. Michael Jackson (1958-2009)

Poté, co byl nekorunovaný král popu v červnu prohlášen za mrtvého, objevila se nejedna konspirační teorie tvrdící, že je Michael Jackson stále mezi živými. Hlavní oporou pro tyto teorie se stalo nedávno vydané video, ukazující postavu nápadně podobnou známému zpěvákovi, jak vystupuje z vozu koronera. Video bylo pořízené již v době, kdy měl být Jackson mrtvý

Konspiračních teorií se ovšem k Jacksonově osobě vztahuje více. Jedna z nich tvrdí, že je zpěvák mrtvý již zhruba 20 let a že ho od té doby zastupoval už jen dvojník. Další pak zcela vážně uvádí, že byl Jacko pohřben pod miniaturní dráhou vláčku jezdícího na jeho ranči v Neverlandu.
Ať tak či tak, největší díl pravdy mají jízlivé poznámky, které rozšiřují Jacksonovi odpůrci na jeho fanouškovských stránkách. Narážejí na to, jak významně stoupla cena zpěvákova majetku po jeho smrti a často si neodpustí popíchnutí typu: "Kdyby zemřel ještě tak čtyřikrát, možná by poplatil všechny své dluhy."

2. Elvis Presley (1935-1977)

Poté, co to roku 1977 zpěvák Elvis Presley přehnal s léky na předpis a zemřel, volaly tisíce lidí na policii, že ho tu v Americe, tu v Asii či v jiných částech světa zahlédli živého.
Mnoho jeho fanoušků mělo za to, že smrt legendárního showmana byla fingovaná. Domnívali se, že ho už nebavilo být hvězdou a chtěl mít klid. Ačkoliv existovalo obrovské množství těch, kteří tvrdili, že ho někde zahlédli, ani jeden z těchto případů se oficiálně nepotvrdil.

(Zda Elvis žije nebo ne, to už je dnes americký folklór... )

3. Jim Morrison (1943-1971)

Frontman hudební skupiny The Doors zemřel v Paříži roku 1971, avšak podrobnosti ohledně jeho úmrtí nebyly nikdy dostatečně objasněny. Mnoho lidí se domnívá, že jeho smrt souvisela s užíváním drog, ale jelikož nebyla vykonána pitva, objevilo se i mnoho daleko odvážnějších teorií

Někteří tvrdili, že Morrison nastupoval do letadla o víkendu po své domnělé smrti, či že je stále živý a hospodaří na zapadlém ranči v americkém Oregonu.

(O jeho případu jsem před pár měsíci četla článek v některých novinách, kde se vyjádřil jeden z bývalých hlídačů-vyhazovačů, kteří pracovali v té době v klubu v Paříži, který Jim jako poslední ve svém životě navštívil. Údajně ho ještě s jedním kolegou našli mrtvého - předávkovaného heroinem, snad přímo s jehlou v ruce, na záchodě klubu, a na příkaz Jimovy partnerky Pamely, či někoho jiného z jeho blízkého okolí, ho odnesli do pokoje, kde měl podle oficiální zprávy pak zemřít ve vaně na infarkt. O uspěchaném pohřbu a kremaci my zainteresovaní víme...
- Této teorii, ačkoli je smutná, bych já docela věřila... )

4. Andy Kaufman (1949-1984)

Tento americký komik zemřel v roce 1984 na rakovinu plic, ale poté, co jeho známá komediální postava Tony Clifton udělala ještě po jeho smrti několik představení v Los Angeles, vyrojily se spekulace, že by mohl být stále mezi živými. Někteří jeho fanoušci si stáli za tím, že svůj zdravotní stav tajil a vzhledem k tomu, že byl nekuřák a vegetarián, bylo méně pravděpodobné, aby u něj propukla rakovina plic.

Sám bavič navíc jednou řekl, že pokud by někdy předstíral svou smrt, vrátil by se o 20 let později. Jeho přátelé tento výrok nepustili z hlavy a s obrovskou nadějí si na něj po dvaceti letech vzpomněli. Přesně 16. května 2004 uspořádali pro Andyho večírek na přivítanou. Andy se na něm však neobjevil.

5. Adolf Hitler (1889-1945)

Je veřejně přijímanou teorií, že si vůdce Třetí říše Adolf Hitler vzal život v podzemním bunkru v Berlíně 30. dubna 1945. Údajně měl kousnout do kapsle s kyanidem a zároveň se zastřelit. Jeho tělo mělo být následně zapáleno jeho osobní stráží SS, aby nepadlo do rukou Sovětů, kteří k bunkru mířili. Stráž se obávala, že by Rusové chtěli Hitlerovy ostatky odvézt jako trofej do své vlasti

V rádiích pak zaznělo mimo jiné i to, že Hitler zahynul během obrany hlavního města se svými jednotkami. Stalin tyto nepřesné informace však nepopřel a raději si nechal podrobnější informace pro sebe. Vzhledem k mnoha nejasnostem okolo celé události se tak vyrojily spekulace a obrovské množství lidí hlásilo zahlédnutí ex-vůdce. Nejvíce těchto hlášení přitom přicházelo z Jižní Ameriky, která byla oblíbenou destinací pro nacisty, kterým se podařilo zmizet z Berlína.

6. Hrabě Richard Bingham (1934-1999)

Britský aristokrat známý jako Lord Bingham či Lord Lucan zmizel za podivných okolností v roce 1974 po vraždě chůvy svých dětí Sandry Rivettové. Od zmizení v časných ranních hodinách dne 8. listopadu nebylo potvrzené ani jedno spatření jeho osoby. Jako vrah chůvy byl označen soudcem necelý rok po svém zmizení. Je pravděpodobné, že chtěl zabít svou ženu, ale ve tmě se spletl a zabil ženu podobného vzrůstu a vzezření, která byla chůvou jeho dětí.
Bingham byl prohlášen za mrtvého roku 1992 a v roce nabyla jeho smrt právoplatnost i úředně. Policie však Binghama najít nedokázala. Tělo se nenašlo a přestože mnoho lidí hlásilo jeho výskyt v Indii, na Novém Zélandu a v JAR, ani jedno z těchto tvrzení se nakonec nepodařilo potvrdit.

7. Amelia Earhartová (1897 - 1937?)

Amelia Earhartová se proslavila jako první žena, která sama přeletěla Atlantský oceán. Tím ovšem její ambice nekončily. Osudným se jí stal neúspěšný pokus o oblet celého světa roku 1937, kdy její letadlo pravděpodobně havarovalo. Earhartová byla vyhlášena nejprve pohřešovanou a posléze také za mrtvou.

Není jasné, zda letadlo havarovalo nad mořem, či zda se Earhartová zvládla dostat nad pevninu a až pak eventuálně nějak zmizela. Jsou lidé, kteří si stojí za tím, že havarovala na japonském území, kde se rozhodla vytvořit si novou identitu. Tuto teorii podporuje to, že byla v Japonsku mnoha lidmi v této době údajně zahlédnuta. Někteří také tvrdí, že byla Japonci zajata, uvězněna a nakonec také zabita.

(převzato z Novinky.cz)

Psychedeličtí Beatles

31. srpna 2009 v 21:45 | Alice B. |  Beatles

The Beatles' Top 10 Psychedelic Songs

Concentrating on the Acid Drenced Years

The Beatles played so many different styles of music during their career that they are often emembered and thought of completely differently by different groups of people. Some think of the early Beatles and songs like "She Loves You", "I Want To Hold Your Hand", and "Can't Buy Me Love." Others may think of mega ballads like "Hey Jude" and "Let It Be" or songs like "Yesterday" and "Here, There, and Everywhere." Still others may think of the rockers such as "Get Back" and "Revolution."

And while I actually love all of these types of Beatles songs (and the many other types I didn't mention!) the songs that really interest me are the Beatles psychedelic songs and that is what this article is about.

The Beatles 10 greatest psychedelic songs.

Many people have different definitions of psychedelic. Some think it's a genre. I do not. To me psychedelic music is any music which to put it simply "Trips me out." And by this loose and simple definition I go forward with what I believe to be the 10 greatest psychedelic songs of The Beatles. This list is in no particular order. Choosing just 10 is hard enough without having to order them.

1. Tomorrow Never Knows - The last track on 1966's Revolver was something of another world. The Beatles were heavily influenced by LSD and also by eastern philosophies by this time and it shows in the music. Tomorrow Never Knows sound is mostly comprised of tape loops, very insistent drums, and backwards guitar. The entire song is on one chord and John Lennon's voice is distorted and strange. The lyrics are taken from the Tibetan Book of the Dead : "Turn off your mind, relax, and float down stream. It is not dying. It is not dying" the song starts off. It's still amazing to me to this day that The Beatles went from "She Loves You" to this in two years.

2. I'm Only Sleeping - This song has a very dreamy atmosphere and a backwards guitar solo and outro. "When I'm in the middle of a dream, stay in bed, float up stream." A very pretty song with lovely harmonies.

3. A Day In The Life - In my opinion perhaps the single greatest song of all time. Beautifully haunting deceptively simple (many thoughtful nuances) verses lead to the amazing dreaminess of "I'd love to turn…. You… on…" and the oncoming insanity. The amount of people this song actually really did turn on is beyond anyone's ability to count.

4. Within You Without You - The Beatles most fully realized and also their last excursion into Indian music. The Beatles themselves did not play on this track. They wrote the music for real Indian musicians to play. The effect is music that really feels like it's from another world. The song's lyrics are also quite psychedelic but my favorite section of the song is actually the instrumental interlude. And the spooky laughter at the end.

5. What's The Real Mary Jane - Never released until the Anthology series, What's The Real Mary Jane is an absolutely insane song. This is not much of a "song" in the classic sense of the word but I find it to be a very enjoyable bit of sound to experience. This song can be found on Anthology II.

6. Rain - One of the many great Beatles songs to never appear on a Beatles album. Rain can be found on the Past Masters volume 2 CD. It was originally a B side to Paperback Writer. Rain is one of the first pop songs to use backwards vocals and has possibly the best drumming of any Beatles song. The bass line is also most impressive. Just an awesome song.

7. Strawberry Fields Forever - The legend of this song is long and with good reason. I'm assuming everyone has heard this song before and if you haven't you better get to it soon. If you haven't heard it in awhile I suggest putting on some headphones and really listening to everything going on in this track. It's incredible.

8. I Am The Walrus - Maybe the best example of the sheer lunatic genius of The Beatles at the top of their warped game. I could (and have) listen to this song a 1000 times and still hear something new in it every time. "Pretty Little Policemen In A Row." My favorite part may be when everything gets phased out during "Sitting in an English Garden…"

9. It's All Too Much - This song is one of the most overlooked gems in the Beatles catalog and that's partly why I'm including it now. I've always thought this song is absolutely interstellar. The way everything seems to sound like its coming from a floating box but with these giant handclaps. Very hard to describe using these things we call words and that's why we have to make sound sometimes. One of the most underrated songs in the history of The Beatles. It can be found on the Yellow Submarine album or the vastly superior Yellow Submarine Songtrack that came out many years later.

10. Revolution #9 - I had to include this track. Many hate it of course. And you'll have a very hard time singing along but I find it extremely interesting. Don't get me wrong I don't listen to it every time I put the White Album on but when I am in the mood to listen to it I find it can really take me to another place.

I expect many dissenters with my list and of course I left off many worthy songs such as "Lucy in the Sky with Diamonds", "Magical Mystery Tour", "Dear Prudence", "Blue Jay Way", and "Flying" but the Beatles wrote so many amazing songs that's to be expected when making a list that's only 10 songs long!

zdroj:

Barevné obrázky

31. srpna 2009 v 2:12 | Alice B. |  obrázky na téma

Veselé kočičky ;-)

30. srpna 2009 v 22:11 | Alice B. |  domácí mazlíčci
"Já už to víckrát neudělám..."

"Nemůžu odpovědět na vaše maily. Něco se mi zhroutilo na PC a ztratila se myš..."

Beatles shora :-)))

30. srpna 2009 v 22:08 | Alice B. |  zajímavosti a drby

Roxette: June Afternoon

30. srpna 2009 v 2:55 | Alice B. |  hudba


June Afternoon (1995)

Didn't I tell you everything is possible in this deja vu?
Try the river boat, the carousel, feed the pigeons, Bar-B-Q.
Look at all the people, happy faces all around.
Smiling, throwing kisses, busy making lazy sounds

It's a bright June afternoon, it never gets dark.
Wah-wah! Here comes the sun.
Get your green, green tambourine, let's play in the park.
Wah-wah! Here comes the sun

Some folks are on blankets, slowly daydreaming
and reaching for their food.
Let's go buy an ice-cream and a magazine with an attitude
and put on a cassette, we can pretend that you're a star
cos life's so very simple just like la-la-la

It's a bright June afternoon...

There's a painter painting his masterpiece.
There are some squirrels jumping in the trees,
There's a wide-eyed boy with a red balloon.
All my life I've longed for this afternoon(škoda, že jsem nikde nenašla ten původní klip, byl nááádherný: tamburíny, zeleň, modré nebe a barvy jako na Woodstocku... )

Beatles - malý test :-)

29. srpna 2009 v 14:33 | Alice B. |  BeatlesKterý z Beatlů jsi ty?


Hned bych takový pokojík brala...(převzato od Alice S.)***


Retro music


Herečky a modelky II.

29. srpna 2009 v 4:33 | Alice B. |  retro a sixties
pár fotek Marilyn Monroe

(hehehe, to mi připomíná mě doma... )
Marilyn jí hot dog na ulici

první.z.řady."Bond.girls" - filmových přítelkyň Jamese Bonda - 1961 (?)

Ta podoba... Že by babička Tori Spelling (= Dony z Beverly Hills)?Tento jsem našla přímo doma:

Herečky a modelky - retroerotika :-)

29. srpna 2009 v 4:19 | Alice B. |  retro a sixties
Že by Marilyn?Raquel Welch, 1967

Claudia Cardinal


Love, Love, Love

29. srpna 2009 v 4:06 | Alice B. |  obrázky na témaJohn Lennon - fotky

29. srpna 2009 v 3:47 | Alice B. |  PostBeatles, John LennonOriginál obalu Písání od Johna Lennona:


(zdroj: citronovy.blog)Paul McCartney 40.

29. srpna 2009 v 0:44 | Alice B. |  MaccaKytky - pár současných fotek

28. srpna 2009 v 21:17 | Alice B. |  obrázky na téma
(Tento obrázek má podle mě velice symbolický význam...)zahrady na sklonku léta

hippie zeď :-)

Sárí - součást módy hippies

28. srpna 2009 v 21:13 | Alice B. |  móda
Původně indický ženský oděv se v 60. letech stal jednou ze součástí módy hippies a má svoje nadšené přívrženkyně dodnes po celém světě.


Stránky o sárí:
http://www.sari.cz/
Šikovnej! :-))

28. srpna 2009 v 21:05 | Alice B. |  hudba

P E A C E

27. srpna 2009 v 7:52 | Alice B. |  hnutí hippiesZnovu zvířátka

26. srpna 2009 v 22:55 | Alice B. |  domácí mazlíčci

Roztomilé:

To je odvaha!


***


Zvířecí akrobacie:Příroda - několik obrázků

26. srpna 2009 v 22:45 | Alice B. |  obrázky na téma
(převzato přes nyx.cz ze zahraničních zdrojů)

Pár obrázků

26. srpna 2009 v 21:22 | Alice B. |  obrázky různé