Listopad 2009

Paul McCartney 52. (funny pictures)

30. listopadu 2009 v 22:57 | Alice B. |  Macca

Funny pictures:

Autogramy? Ale tváří se, jako by spíš právě dostával pokutu za rychlost..."Potvory nenažrané!"


"Jsem znechucen..."


Off The Ground
Jamajka?

***


Koncerty:
Nemůžu si pomoct, ale tohle vypadá jako nějaký imitátor...

Paul McCartney 51.

30. listopadu 2009 v 22:54 | Alice B. |  Macca

S jinými celebritami


s.Ringem

se.Stingem

s Brianem Wilsonem
s ???
***

Pár dalších fotek

Sir Paul McCartney
(časopis ročník 1985)Zvířátka (zase trochu jinak)

30. listopadu 2009 v 18:59 | Alice B. |  domácí mazlíčci
náruživý králíček

taky kočička...


Paul McCartney's Top 10 Guest Shots

30. listopadu 2009 v 18:05 | Alice B. |  Macca

During and after his stint in the Beatles, Paul McCartney was one of the most important rock musicians in the world. Songs written by McCartney alone were hits for other artists (see our post from May 26, "With A Little Help For Their Friends") and any time he showed up at someone else's recording session it was an event.
But those Beatle boys were rascals and more often than not they would get into some tomfoolery; McCartney was no exception. Some of his cameos could be called bizarre at best. Nevertheless, today we'll count down his top 10 guest appearances on record (and video).
10. Pink Floyd's Dark Side of the Moon was recorded at Abbey Road studios in 1972-73, and among the people who were interviewed for the dialogue between songs were Paul and Linda McCartney. Their answers were too dull to be included on the final album, although McCartney's Wings bandmate Henry McCullough uttered the line, "I don't know, I was really drunk at the time." However, McCartney did appear on Dark Side of the Moon - sort of: when the album was remastered for CD in 1992, one could hear a version of the Beatles'"Ticket To Ride" after "Eclipse," faintly over the heartbeats that close the album.
9. British comedienne Tracey Ullman made her first big splash in the U.K. with a hit song, "They Don't Know," in 1983. The video for the song features Tracey as a housewife whose fantasies keep her going through life, and one of her final fantasies toward the end of the video involves Tracey driving down the highway, with … Paul McCartney.
8. When Tracey Ullman had a hit TV show on Fox, producer James Brooks hired a little-known cartoonist to create animated skits to use as segues. These shorts became "The Simpsons," the most successful animated TV series ever. The voices of Paul and Linda McCartney appeared on the episode "Lisa The Vegetarian" during Season 7.
7. The Steve Miller Band's Brave New World album from 1969 features some of Miller's trademark tunes including "Space Cowboy" and the title track. "My Dark Hour," which closes the album, was co-written with Paul McCartney, who also sings backup and plays bass (as Paul Ramon).
6. "We Love You," a 1967 single from the Rolling Stones, features backing vocals by Paul McCartney and John Lennon. With the B-side "Dandelion," the single went to No. 8 on the U.K. pop charts but only managed to reach No. 50 in the United States.
5. It's not so strange that McCartney would appear on solo records by his ex-Beatle bandmates. You might think this sort of thing would have happened more frequently, but sadly it did not. Nonetheless, McCartney wrote and sang on "Six O'Clock" for Ringo's all-starr Ringo album in 1973. He also played kazoo on "You're Sixteen," which was a big hit for Ringo. And in 1981, when George Harrison recorded "All Those Years Ago" as a tribute to the fallen John Lennon, he invited McCartney and Ringo to sing harmony. "All Those Years Ago" was a No. 2 hit in the United States.
4. Mike McGear is Paul McCartney's younger brother. After knocking around as lead singer for British group The Scaffold, McGear went solo and in 1974 recorded McGear for Warner Bros. Produced by brother Paul and with instrumental backing from Wings, the album was still a flop. McGear retired from show business in 1980 and went back to going by Mike McCartney.
3. As he did with some of the ex-Beatles, McCartney helped out his Wings partner Denny Laine on a couple of his solo albums. Holly Days, his second solo LP from 1977, was co-produced by McCartney, who also obviously sang and played most of the instruments on this crudely recorded effort. A tribute to the music of Buddy Holly, the album was cheap to produce because McCartney owned all of the publishing rights to Holly's music at the time.

2. When McCartney recorded Ram in 1971, he also hired someone to write orchestralarrangements for all of the songs on the album. McCartney produced and recorded all-instrumental big-band versions of the songs on Ram, and called the album Thrillington after a pseudonym he created, Percy "Thrills" Thrillington. Percy was supposed to be some kind of U.K. socialite and bandleader. Anyway, the album wasn't released until 1977 and dropped out of sight quickly due to its limited appeal.
1. In the mid-1960s, the Beatles' rivals in the United States were the Beach Boys. Brian Wilson's concept masterpiece Pet Sounds apparently inspired McCartney to have the idea for Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Wilson intended to follow up with an even greater epic, Smile, but he melted down due to drug abuse and mental illness. The Beach Boys instead put out a pasted-together version called Smiley Smile. One highlight was the oddball tune "Vegetables," with celery chewing sounds and drinking noises from one of the most famous guys in the world at the time - Paul McCartney.Zdroj:

Paul McCartney 50.

30. listopadu 2009 v 17:43 | Alice B. |  Macca
Tak tyhle dva klipy jsou sranda...***


u.oběda...

Můj oblíbenec ze superstar 2005

29. listopadu 2009 v 20:29 | Alice B. |  hudba
Tohle sice k tématu moc nepatří, ale přece jen se podělím o svůj názor.
Tu soutěž jinak nesleduji, ale tohle byl jediný člověk, který mě tam zaujal.
Viděla jsem ho dokonce i dvakrát naživo, jednou při autogramiádě v Galerii Vaňkovka, podruhé (myslím, že to bylo následující den) na koncertě v Semilassu.

Petr Bende

(nar. 1977)
Více.o.Petru.Bendem:

Jeho oficiální stránky:
Which Beatle would fall in love with you? - test :-))

29. listopadu 2009 v 16:45 | Alice B. |  zajímavosti a drbyA já jsem dopadla takhle:Your Result: John Lennon would love you. That means you're bright, and stunning and impossible to tame, but that's great because he likes 'em strong willed.


Zdroj:

29.11- další smutné výročí

29. listopadu 2009 v 16:25 | Alice B. |  ... a dnes

Nebýt blogů jiných lidí, asi bych si ani nevzpomněla, že včera uplynulo už 8 let od smrti George Harrisona. Pamatuji si přesně na chvíli, kdy jsem se to dozvěděla. Byla jsem tehdy brigádně zaměstnaná v jednom elektropodniku jako uklízečka, což bohužel obnášelo práci na směny včetně nočních. Ten den jsem byla právě na noční směně, ta končila, ráno dovezli do kantýny čerstvé noviny a já jsem zahlédla na první straně Georgovu fotku. Když jsem si pak přečetla text, upřímně jsem se vyděsila... :-((

Ten článek mám dodnes schovaný ;-):

Dávná karikatura k "When I´m Sixty Four". Kdo mohl tehdy tušit, že se z nich tohoto věku dožije z nich jen polovina...


***


Předpokládám, že na obrázku jsou kromě George a Pattie Georgovi rodiče.


Retro recepty – kuřecí prsa s broskví, katův šleh

29. listopadu 2009 v 15:27 | Alice B. |  retro a sixties
Dnes si ukážeme suroviny, které před dvaceti lety vůbec nebyly k dostání a předvedeme si postupy, které se tehdy dělaly jinak.

Velká a malá obloha jídla
"Jídla se v české kuchyni zdobila od nepaměti, ale "oblohy" byly do české kuchyně "zavlečeny" spolu se Státními spotřebními normami. Tyto oblohy byly vlastně přirážkou k ceně jídla, a proto v ceníku byly uváděny jako malá a velká obloha a obsah těchto obloh byl jednotný, tudíž od Šumavy k Tatrám byla obloha všude stejná. K minutkám se připočítávala obloha velká, protože byla dražší.

Oblohy dnes
Tyto oblohy se bohužel udržely až do dnešních dob. Obsahují nejenom nějakou čalamádu, někdy i hořčici a případně křen, ale hlavně červenou řepu, jejíž šťáva všechno zbarví načerveno. Dnes se jim často říká "čerstvá obloha" a Češi si v nich dokonce libují. Tato "čerstvá obloha", která je někdy podložená lupenem čerstvého salátu a mnohdy doplněná plátkem rajčete, se ve většině restaurací připravuje dopředu. Aby nezvadla, dá se na studené talíře, a ty se někde v blízkosti naskládají na sebe do pyramidy tak, aby byly při ruce. V horku kuchyně sice obloha zvadne tak jako tak, ne ale tolik, jako kdyby talíře byly teplé. Když je minutka hotová, stačí ji jen dát na připravený studený talíř s oblohou a hotovo.

***


KUŘECÍ PRSA S BROSKVÍ, ŠUNKOU A SÝREM

Suroviny:
Kuřecí prsa, sůl, kari koření, hladká mouka, olej, plátky šunky, strouhaný tvrdý sýr, kompotované broskve

Postup:
Kuřecí prsa mírně naklepeme, osolíme a trošku posypeme kari kořením. Plátky masa prudce opečeme po obou stranách v rozpáleném oleji, výpek zaprášíme hladkou moukou, chvíli mícháme a zalijeme vodou. Maso v této šťávě necháme chvíli provařit, ke konci přípravy dáme na maso plátek šunky a prohřátou polovinu kompotované broskve, zasypeme tvrdým strouhaným sýrem a přikryjeme pokličkou, sýr se mírně rozpustí a ihned podáváme.

KATŮV ŠLEH

Ingredience:
75 dkg vepřové kýty, worcester, sůl, pepř, olej, feferonky, 1 cibule, 10 dkg sladkokyselých okurek, 10 dkg sterilovaných kapií, 10 dkg kečupu

Příprava:
Maso nakrájíme na nudličky, osolíme, opepříme a na oleji orestujeme téměř do měkka. Přidáme nakrájenou cibuli, necháme zesklovatět, vložíme nakrájené okurky a kapie, rozsekané feferonky, kečup a několik kapek worcestru. Necháme krátce podusit.


***

- Tohle jsou náhodou docela lahůdky a mnoho restaurací je vaří dodnes. Nesmíme zapomínat, že ještě v 80. letech nebylo k dostání kdeco včetně mnohých potravin, takže lidé si radili, jak mohli, a nejlépe se dařilo těm (aspoň co se jídla týče), kteří žili na venkově nebo tam měli blízké příbuzné...
(Jen ty kyselé okurky v "Katově šlehu" mi moc nesedí. )http://th01.deviantart.com/fs22/300W/f/2008/020/b/4/dOnuts_by_laDytattOo.jpgRetro obrázky

29. listopadu 2009 v 15:17 | Alice B. |  retro a sixties
retro hodiny z nabídky Popronu


Že se blíží ty Vánoce, tak sem dávám tyto andílky. Mimochodem, už máme první adventní neděli! ;-)


Savování a sypaná batika - moje pokusy

29. listopadu 2009 v 15:08 | Alice B. |  co nejde zařadit jinam
Tak jsem se poprve v životě pokoušela o savování a sypanou batiku. Trička se mi nerozpadla , ale výsledek... no posuďte sami.

Tohle se mi podařilo asi nejvíc... Je to pouze s použitím Sava.


Na tomto obrázku to sice není vidět, ale v praxi jsem s překvapením zjistila, že na přední straně se objevila jakási tvář... Docela ale milá a vysmátá.


Totéž tričko zezadu...Tenhle nátělník ve výsledku vypadá docela děsivě. Nevím, jestli ho budu vůbec nosit, protože by to muselo vypadat, že jsem právě někoho zavraždila... (Taky mě napadlo, že bych si ho jednou mohla obléct, vzít si do ruky velký nůž a jít někoho vyděsit - ale to bych mu taky mohla přivodit infarkt. )

... ale zazadu už vypadá podstatně líp.


Nakonec se mi ten přední díl ale přece jen podařilo trochu zesvětlit.


Omlouvám se za horší kvalitu, fotila jsem to mobilem.


***

Paul McCartney: Good Evening New York City

27. listopadu 2009 v 21:06 | Alice B. |  ... a dnes
Podařilo se mi sehnat tuto ukázku z Paulova nového alba:


(Video bohužel nebylo možné vložit ani zkopírovat, proto dávám jen odkaz).


***
Paul McCartney's historic Citi Field opening show featuring dazzling performances of Beatles, Wings and solo classics. Now available in multiple formats including digital download and deluxe package. Physical items will ship November 16th in the US and Canada and December 7th elsewhere.nd solo classics. Now available in multiple formats including digital download and deluxe package. Physical items will ship November 16th in the US and Canada and December 7th elsewhere.

Více zde:

***


Už jsem ho našla i na youtube, takže vkládám:


Beatles - fotky 22. (funny photos)

26. listopadu 2009 v 20:32 | Alice B. |  Beatles

(Zdroj:citronovy.blog)


Paul McCartney 49.

26. listopadu 2009 v 20:30 | Alice B. |  Macca
Tato píseň je od dívčí skupiny The Murmaids, která se proslavila jen tímto hitem.Hippies - ještě jednou :-)

26. listopadu 2009 v 20:29 | Alice B. |  hnutí hippies

Barevné obrázky 2.

26. listopadu 2009 v 20:25 | Alice B. |  obrázky na téma

imagebam.comimagebam.comimagebam.com

Peace v mnoha podobách

26. listopadu 2009 v 20:14 | Alice B. |  obrázky na témaPřevzato od Alice S.


Helen Shapiro, Dusty Springfield, Cilla Black

24. listopadu 2009 v 21:15 | Alice B. |  hudba

Helen Shapiro

nar. 1946, GB

Více o Helen Shapiro:

Wikipedia o Helen Shapiro:

Stránky o Helen Shapiro:

Fan Club Helen Shapiro:


***


Dusty Springfield

nar. 1939, GB

Více o Dusty Springfield:

Wikipedia o Dusty Springfield:

Stránky Dusty Springfield:
http://www.dusty-springfield.com/


Tuhle melodii známe z podání Heleny Vondráčkové: "Chytila jsem na pasece motýlka"...


***


Cilla Black

nar. 1943, GB (Liverpool)

Více o Cille Black:

Wikipedia o Cille Black:

Oficiální stránky Cilly Black:
Petula Clark, Diana Ross, Lulu

24. listopadu 2009 v 20:55 | Alice B. |  hudba

Petula Clark

- nar. 1932

- britská zpěvačka a herečka

Více o Petule Clark:

Wikipedia o Petule Clark:

Oficiální stránky Petuly Clark:


***


Diana Ross

nar. 1944, USA
Více o Dianě Ross:

Wikipedia o Dianě Ross:


Oficiální stránky Diany Ross:***


Lulu

nar. 1948, Skotsko, GB

Více o Lulu:

Wikipedia o Lulu:

Oficiální stránky zpěvačky Lulu:***


Ještě jedna slavná píseň nakonec:


Brenda Lee, Nancy Sinatra

24. listopadu 2009 v 20:41 | Alice B. |  hudba

Brenda Lee

nar. 1944, USA


Více o Brendě Lee:

Wikipedia o Brendě Lee:

Oficiální stránky Brendy Lee:

***

Nancy Sinatra

nar. 1940, USA

dcera Franka Sinatry

Více o Nancy Sinatra:

Wikipedia.o.Nancy.Sinatra:


Oficiální stránky Nancy Sinatra:


(originál "Bot proti lásce" Yvonny Přenosilové... )