Červen 2011

Koťátka <3

30. června 2011 v 22:20 | Alice B. |  domácí mazlíčci
********************************************************

Pár obrázků MM

30. června 2011 v 22:11 | Alice B. |  retro a sixties


Ringo Starr ve středu vystoupil v Praze

30. června 2011 v 22:09 | Alice B. |  aktuálně
Známou písní Beatles With A Little Help From My Friends, která v závěru přešla do Lennonovy protiválečné hymny Give Peace a Chance, vyvrcholil koncert Ringa Starra v pražském Kongresovém centru. Téměř vyprodaný sál byl v té době celý na nohou a lidé s rukama nad hlavou aplaudovali bývalému členu Beatles. Zpívající bubeník za doprovodu hvězdné kapely Ringo Starr and His All Starr Band nabídl skladby ze svých sólových alb, hity Beatles i známé písně svých současných spoluhráčů.

Koncert zahájila čtyřicet let stará píseň It Don't Come Easy, první Starrův sólový singl po rozpadu Beatles. Přestože ovládá i jiné nástroje, Starr se představil jako bubeník a zpěvák. "Na piano zahraju cokoli, pokud je to v E. Stejné je to s kytarou, pokud je to v C. Takhle jsem napsal spoustu písní. Potom to předám nějakému géniovi, který to transponuje do něčeho jiného," vysvětlil se svým typickým humorem. Velký prostor na koncertu dostali Starrovi spoluhráči. První se takto představil kytarista a zpěvák Rick Derringer s hitem Hang on Sloopy, s nímž v 60. letech uspěl v hitparádách i na úkor Beatles. Další člen All Starr Bandu, skladatel a baskytarista Richard Page, jenž skládal pro Madonnu, Céline Dionovou, Meat Loafa a další hvězdy, zazpíval balady Kyrie a Broken Wings z repertoáru kapely Mr. Mister. Wally Palmar připomněl úspěšnou skladbu Talking In Your Sleep detroitské formace z 80. let The Romantics, multiinstrumentalista Edgar Winter zahrál svou instrumentální skladbu Frankenstein, při níž si údajně jako první na světě pověsil klávesy kolem krku. Příležitost blýsknout se sólovým výstupem dostal i zpěvák a klávesista Gary Wright. Divákům zahrál svůj velký hit Dream Weaver z roku 1974 a píseň Love is Alive. Zkušeným muzikantem je i druhý bubeník Gregg Bissonette, který hrál mimo jiné s Electric Light Orchestra a v roce 2001 získal spolu s Larrym Carltonem a Stevem Lukatherem za No Substitutions cenu Grammy za nejlepší popové album roku. Sedmdesátiletý hudebník a příležitostný herec Starr v Evropě naposledy koncertoval před patnácti lety. Dlouhou přestávku vysvětlil svou leností. "Trochu jsem v posledních letech sice koncertoval, ale ne v Evropě. Nikdy mi to nevyšlo. Tohle turné mi to ale vynahradí, protože je gigantické," řekl. Z repertoáru Beatles dnes potěšil příznivce písněmi Honey Don't, I Wanna Be Your Man, Yellow Submarine či With A Little Help From My Friends. Při komunikaci s publikem uplatnil i svůj dobrácký humor a mnozí přítomní se usmívali nad jeho svérázným tancem. Z někdejších členů legendární sestavy Beatles čeští posluchači dosud naživo mohli vidět jen Paula McCartneyho, který v roce 2004 vystoupil v areálu pod širým nebem v pražských Vysočanech. Ringo Starr, který 7. července oslaví jednasedmdesátiny, se proslavil svérázným, byť technicky spíše jednoduchým stylem hry na bicí. Ke svému uměleckému jménu přišel Richard Starkey díky své oblibě v prstenech (Ringo) a zkrácením příjmení (Starr). Od rozpadu Beatles se věnuje sólové dráze. Velkého úspěchu se dočkala jeho třetí deska Ringo z roku 1973. Vedle hudby se věnoval i filmu.

***********************************************************************************************************************

Další články:


Můj objev :-))

25. června 2011 v 10:35 | Alice B. |  co nejde zařadit jinam
Při té současné vyklízecí a stěhovací hrůze jsem objevila obrázek, který mi připomněl mé staré časy. Mám to být já a Paul , ačkoli to asi nejde moc poznat. Nevím, kolik let mi bylo, když jsem to kreslila, ale odhaduji, že tak 16-17.

Sbohem, Filípku...

23. června 2011 v 18:20 | Alice B. |  domácí mazlíčci
Můj kocourku s motýlími oušky,
navždy mi po tobě zůstane
otisk tvé měkké tlapky v srdci...

K narozeninám

18. června 2011 v 9:00 | Alice B.

Happy Birthday To You, Paul!

Valentine balloons

We love you.
Zvířátka 11

15. června 2011 v 20:52 | Alice B. |  domácí mazlíčci

ddd

Retro design

13. června 2011 v 9:50 | Alice B. |  retro a sixties
Václav Hrabě - Mrtví milovat nemohou

13. června 2011 v 9:26 | Alice B. |  literatura
Václav Hrabě, představitel české generace beatníků, vždy hlásal: trocha poezie nikoho nezabije! Měl pravdu. Osudným se Hrabětovi nestaly verše, nýbrž oxid uhelnatý, kterým se v pouhých 25 letech otrávil. Dnes by oslavil 71. narozeniny. V červnu 2001 byl hořovickému gymnáziu propůjčen čestný titul Gymnázium Václava Hraběte. Bohužel, Václav Hrabě, který v Hořovicích navštěvoval střední školu, se toho nedožil. Nedožil se ani svých pětadvaceti let, ani knižní podoby svých veršů. Všechna jeho známá básnická díla byla vydána až po jeho smrti, v roce 1991, kdy vyšla pod názvem Blues pro bláznivou holku. Slovy klasika: Lepší ale později, nežli vůbec. Rockové publikum objevilo kouzlo veršů Václava Hraběte dříve, na přelomu 70. a 80. let. Stalo se tak díky Vladimíru Mišíkovi a skupině ETC, kteří některé jeho básně zhudebnili. Hraběteho Variace na renesanční téma, Ty II. a Jam Session vyšly na albu Etc…2 v roce 1980. Hrabě se stal obrovskou inspirací i pro Karla Kryla nebo Jana Buriana. Václav Hrabě se narodil 13. června 1940 v hornické Příbrami, dětství ale prožil v Lochovicích. Už od mala miloval hudbu ve všech jejích podobách, nejvíce mu ale učarovaly jazz a blues, žánry tolik typické pro americké beatníky.

Nejen muzikantské začátky

Hrabě proto začíná hrát na saxofon a klarinet a na střední škole v Hořovicích zakládá se spolužákem J. Ernestem dixielandovou kapelu. V této době vznikají i jeho první verše. Po maturitě následoval přesun na pedagogickou fakultu do Prahy. Zde vystudoval obor český jazyk - dějepis a vystřídal řadu zaměstnání. Živil se jako pomocný dělník, knihovník, vychovatel na učilišti nebo učitel na základní škole. Literárně činný byl ale Hrabě nadále. Stále veršoval a psal i reportáže pro literární časopis Tvář. Tvář vycházela velmi krátce, především z důvodu nehlášení se k marxistické ideologii, přesto ale měla pro formování mladých autorů a kritiků velký význam. Jejími stránkami prošly třeba texty Václava Havla nebo Jiřího Gruši.

Splnění snu - setkání s Ginsbergem

V roce 1965 se Hrabě setkává s americkým básníkem Allenem Ginsbergem, vůdčí osobností amerických beatníků. Stává se tak v únoru 1965 v Praze na studentských oslavách Majáles, kam je Ginsberg pozván. Ginsbergova návštěva v Československu ale končí velkým skandálem. Básník je z mravnostních důvodů (homosexualita) a kvůli opilství a výtržnictví ze země vyhoštěn. Nadšení pražských studentů, Hraběte nevyjímaje, nezná mezí, jejich vzor je nezklamal. Ještě na sklonku téže zimy ale Václav Hrabě umírá ve svém pražském bytě na otravu plynem. O sebevraždu se nejedná, na vině je nešťastná náhoda. Dne 5. března přichází Hrabě kolem třetí hodiny ráno domů a v bytě je jako obvykle zima. Přitápí si tedy plynovým sporákem a jde si lehnout. Bohužel, ze svého snu už se nikdy neprobudí. Dnes by mu bylo 71 let.


Rolling Stones se valí už 49 let

13. června 2011 v 9:18 | Alice B. |  hudba
Zdatně konkurovali Beatles, po světě prodali miliony desek a dodnes vyprodávají sportovní arény. Ani rockové legendy Rolling Stones ale nebyly vždycky slavné. První koncert odehráli v londýnském klubu Marquee a přilákali pouhých 32 diváků. Stalo se tak před 49 lety, 12. června 1962.

V 70. letech měl britský hudební fanoušek dvě možnosti. Buď posvátně obdivovat uhlazené Beatles v čele s Johnem Lennonem, nebo propadnout kouzlu drsných buřičů z Rolling Stones. Ti holdovali čistokrevnému rhythm'n'blues a hudba v jejich podání byla drsnější a černošštější než u Beatles. Parta kolem frontmana Micka Jaggera a kytaristy Keitha Richardse pobuřovala od svého začátku. Veřejnost je často obviňovala ze šlapání po morálních hodnotách a špatného vlivu na mládež. Image "zlých hochů" se Rolling Stones v příštích 49 letech už nezbavili.
Název The Rolling Stones vznikl náhodou. Kapela si ho vybrala po tom, co jim zavolal majitel jednoho z londýnských klubů, kde měli večer koncertovat, a ptal se na název kapely. Mick Jagger nevěděl, jak odpovědět a sklopil zrak na zem. Na podlaze zkušebny se zrovna válela výběrová deska Muddyho Waterse s titulní písní Rollin' Stone Blues. "Tak teda Rolling Stones," řekl prý Jagger do telefonu po chvilce váhání. Vyplazený jazyk nad Prahou V roce 1971 vzniklo slavné logo Stoneů s vyplazeným jazykem, vytvořil ho John Pasche. A za pár desítek let se v rámci Steel Wheels-Urban Jungle tour dočkali i čeští fanoušci, jazyk Rolling Stones byl nad Prahou poprvé vyplazen v roce 1990. V srpnu 1990 tak na místě bývalých spartakiádních cvičení na Strahově vyrostlo grandiózní pódium připomínající ropnou plošinu. Rolling Stones neměli s koncerty na podobných místech žádné zkušenosti. Jeden z jejich techniků se prý ptal, zda je v Praze možné sehnat obyčejné kladivo. "Já jsem byl dokonce tak nervózní, že jsem si na koncert vzal jen prázdný futrál bez kytary," vzpomíná na jedinečnou událost Vladimír Mišík, který jedné z nejslavnějších kapel všech dob předskakoval. Vábnička v podobě Václava Havla "Kameny" tehdy do Prahy přivezl Keith Richards. Ten byl v roce 1968 v hlavním městě jako turista a jeho bohatá historie, pohnutý současný stav a především osoba Václava Havla ho fascinovali. Právě Havel byl hlavním důvodem, proč Rolling Stones do Prahy opravdu přijeli. Píseň Satisfaction se pro mnohé Čechy stala i sladkou hymnou sametové revoluce.
Od roku 1990 přijeli Rolling Stones do Prahy ještě třikrát, v letech 1995, 1998 a 2003. V roce 2007 zavítali v rámci Bigger Bang tour i do Brna. A to i přesto, že několik evropských termínů museli kvůli zranění kytaristy Keithe Richardse zrušit. Richards, který se při dovolené na Fidži zřítil z palmy, se ale vykurýroval a v Brně se on i celá kapela představili ve skvělé formě. V podobné, jako když před 49. lety v klubu Marquee jako neznámí mladíčci začínali.


Morituri Te Salutant....

6. června 2011 v 19:26 | Alice B. |  hudba

The Doors: Peace Frog

6. června 2011 v 19:05 | Alice B. |  hudba

Idoly...

5. června 2011 v 11:57 | Alice B. |  Macca
************************************************************************************************************
Co o něm kdysi řekla jedna z jeho přítelkyň Francie Schwartz:
*
"Paul byl zhýčkaný adolescent. Malé medicejské princátko, napudrované a a ležicí na saténových polštářích. Ale byl tak hezký..."
*
Valentine balloons
*
*
Valentine heart plant
*

Valentine heart lock

Idoly teenagerů dříve a dnes

5. června 2011 v 11:48 | Alice B. |  retro a sixties

Zdroj: magazín novin Metro Women Only/Men OnlyČlánek o Paulovi a hlavně o Nancy

4. června 2011 v 13:35 | Alice B. |  Macca
Vyšlo v dnešní příloze Práva.

Neberte drogy nebo budete vypadat takhle! :D

4. června 2011 v 13:22 | Alice B. |  co nejde zařadit jinam

Keith Richards (*1943)

Ale je tu velká šance, že se s takovou jeho věku ani nedožijete...