Prosinec 2016

PF 2017

31. prosince 2016 v 23:00 | Alice B.

Tohle byl morbidní rok...

31. prosince 2016 v 10:00 | Alice B.
adfsdas

10 slavných, kteří nás letos opustili:

David Bowie (datum úmrtí 10.1.2016)
David Bowie byl britský zpěvák, herec, hudební skladatel a producent. Byl považován za průkopníka nových hudebních trendů. Od roku 1992 byla jeho manželkou modelka Iman. Zemřel ve věku 69 let na rakovinu jater, se kterou bojoval 18 měsíců.

Alan Rickman (datum úmrtí 14.1.2016)
Alan Rickman je po rodičích irsko-velšského původu. Do podvědomí mnoha diváků se dostal především díky roli profesora Severuse Snapea, kterého ztvárnil ve všech dílech o Harrym Potterovi

Prince (datum úmrtí 21.4.2016)
Prince byl americký zpěvák, multiinstrumentalista, textař, producent, podnikatel, sexsymbol a výrazná osobnost hudební scény.

Bud Spencer (datum úmrtí 27.6.2016)
Bud Spencer byl italský herec, plavec, hráč vodního póla a podnikatel. Byl věřícím katolíkem, vedl příkladný rodinný život a byl úspěšným podnikatelem.

Věra Čáslavská (datum úmrtí 30.8.2016)
Věra Čáslavská byla československá sportovní gymnastka, trenérka a významná sportovní funkcionářka, sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná mistryně světa, jedenáctinásobná mistryně Evropy a čtyřnásobná Sportovkyně roku Československa.

Robert Vaughn (datum úmrtí 11.11.2016)
Robert Vaughn, Ph.D. byl americký herec, držitel ceny Emmy z roku 1978. Filmovému a televiznímu herectví se věnoval od počátku 50. let 20. století, kdy začal vystupovat v drobných a epizodních rolích v amerických televizních seriálech

František Peterka (datum úmrtí 25.11.2016)
František Peterka chtěl od mládí zasvětit svůj život vzpírání. Dřel na sobě několik hodin denně, vypracoval si postavu, mohl být nejlepším vzpěračem alespoň v Československu. Ale osud tomu tak nechtěl.

Radim Hladík (datum úmrtí 4.12.2016)
Radim Hladík byl významný český rockový kytarista, skladatel, producent a pedagog. Jako dítě se učil hrát na klavír. Dva roky navštěvoval Pražskou konzervatoř, kde studoval hru na kytaru.


K tomu doplňuji ještě George Martina, Leonarda Cohena, Fidela Castra, George Michaela...


Umřít znamená "přidat se k většině".


Vánoční přání

24. prosince 2016 v 8:00 | Alice B. |  aktuálně
vanoce

Zkuste takto shrnout dnešní realitu...

20. prosince 2016 v 19:00 | Alice B. |  hnutí hippies
... do jednoho klipu:
Těžko.
Ale třeba se to jednou někomu povede. MrkajícíTip na vánoční dárek

18. prosince 2016 v 23:34 | Alice B. |  literatura

Anotace

Kniha Paula Du Noyera Rozhovory s Paulem McCartneym (Conversations with McCartney) nabízí portrét jedné z nejvýraznějších osobností pop-rockové hudby druhé poloviny dvacátého století i začátku století jednadvacátého. Vychází přitom z rozhovorů, jež autor, významný anglický hudební novinář a rovněž rodák z Liverpoolu, vedl s Paulem McCartneyem většinou při neformálních příležitostech od roku 1979 do současnosti. Kniha nabízí ucelenou představu o hudbě a myšlení této ikony současné hudby od dětství až do dnešních dnů. Na rozdíl od většiny biografií detailně rozpitvávajících atraktivní a mnohokrát předestilované necelé desetiletí existence Beatles a zbytek kariéry odbývajících jen ve stručných obrysech. Kniha je rozdělena do dvou částí, z nichž první podává víceméně chronologický přehled životní dráhy Paula McCartneyho, zatímco druhá dává v krátkých tematických kapitolách nahlédnout do McCartneyova přemýšlení o svém životě i o dnešním světě. Velkou předností díla je, že ponechává povětšinou promlouvat protagonistu knihy vlastními slovy.

Paul Du Noyer se přes třicet let jako novinář zabýval světem hudby. Ve svých rozhovorech zpovídal Madonnu i Pavarottiho, Davida Bowieho, Micka Jaggera a další osobnosti populární světové hudby. Narodil se v Liverpoolu, absolvoval London School of Economics. Je mj. autorem hudebních dějin Liverpoolu a Londýna.)